Yeni Moda : Film replikleri-Ey güzel kız seni seviyorum bunu anla !

- Nasıl yani ?

-Ihm..Bir dakika beklemelisin şimdi birkaç film repliğine bakıp geliyorum..


  Bugünlerde böylesine bir anlayış seziyorum bakındığım ortamlardan. Üretkeni bırakın hantallığı bile özenmekten sakınıyoruz.Dipteyiz. Hatta sanki hiç çıkamayacağımız derinliklerde nefes almayı beklercesine. Bu öncesinde de var olan bir şeydi şayet. Kötülemiyorum..Ezmiyorum .Şuan değindiğim tek sonuç bunun  bir neden olarak kullanılıp yan gelip yatmamız.

  Hoşunuza giden birçok şey sizin yaşam felsefeniz olarak belirlenebilir. Hatta özenebilirsiniz de . Taklitini de yapabilirsiniz. Buralara kadar bir sorun oluşmuyor çünkü insanlar kademe kademe ilerler. Bunlar onların emekleme aşamalarıdır itinasız. Sorun..Sorun..İşte sorun.

  Buradan sonra halat kopuveriyor. Fazlasıyla bunlara alışmak halatın ipliklerini gevşetiyor. Özellikle bunu internet ortamları sağlıyor. Günümüz de birçok  film replikleri paylaşan blog-site-facebook grupları –twitter hesapları mevcut. Konumuzun ana bölümü tam olarak buradan oluşuyor işte.

Peki ne işe yarayabilir bunlar diye sorarsanız..

İzlediğiniz  filmden küçük  bir kesit  hayata dair büyük izler taşır. Filmleri izlemek için üç neden vardır :

1-      Size bir şey katması amacı ile izlenir

2-      Can sıkıntısından, hobi niyetine izlenir

3-      ''Ben izledim arkadaş'' havası içinde izlenir

Sanki deminki şıklarda bir yanlışlık sezdiniz.

Gösteriş güzel değildir edindiğim sonuçlardan bakılarak. Fakat  özellikle gençler kendini daha  bir şahşalı göstermek amacıyla bu yöntemi  kullanıyor. Örneğin ..Birisinin facebook duvarına giriveriyorsunuz sıra arkası kesilmeyen repliklerle dolup taşıyor resmen. İlgi çekebilecek tek sözler şunlar oluyor .

‘’ Ay ne romantik çocukmuş ‘’ veya ‘’ İşte felsefeden anlayan kız budur’’ gibisinden uzar ve gider. Üretkenliğe giriş yapmamın nedeni insanlar kült ve modası geçmiş şeyler değildir.Arada bir bende paylaşmıyor değilim. Sorun burada değil henüz. Bunu hiç bitmeyecek bir şekilde tekrarlamak oluyor.

Kendiniz yazabilirsiniz, bunlara insanlar her ne kadar karşı olsalarda. Aldırış etmenize gerek yok. Önemli olan neler hissetiklerinizi karşı tarafa olmasa bile kendi içinizden atabilmek olmalı. İdeal fikirlerinizin önüne bir duvar inşa ediyorsunuz düşünmeksizin.‘‘ Bende gerçekten mutlu olmanı isterim  ‘’

Aşkın 500. günü /

Böylesine bir şeyi paylaşabilirsiniz , fakat karşınızdaki kişi ile kendi repliklerinizi kullanarak onu etkileyin . İnanın böylesi daha hoş olacaktır...


Yazarı ;
|Leave a Reply.

    Author

    Write something about yourself. No need to be fancy, just an overview.

    Categories

    All