Beni dışarı çıkartmayın!

Bazen..bazen.Oturdukça insanın günün karanlığına kadar evinde hapsolası gelir.Dışarıda dolu-dolu gezen gençler buna kıyasla anlam veremezken bizim gibiler için günün en eğlenceli programıdır evde tıkılıp kalmak.Onların düşüncesi ‘’yahu insan bütün gün evde ne yapabilir ki?’’. Bizim gibilerin savunması ise evden yapılacaklar listesini sonsuzmuş gibi göstermek olur.

Peki siz ne yaparsınız ?

Kendimden örnek vererek başlamak istiyorum.Benim için evde tıkılıp kalmak gibi bir terim yoktur.Var olsa dahi ben onu ve onu savunanları pek önemsemem.Nasılsa gezmeyi ,tozmayı seven milletin’’ bu gerçek hayattır ‘’diye tanımladıkları benim içinde ters orantılı olarak geçerli.Ev ortamı sınırsız kapıları olan bir koridor gibi.Birini tutup açtıkça daha çok kapıları olan koridorların yüz önüne çıkmış oluyoruz.

Kendimi asosyal olarak tanımlamıyorum..Bana benzer arkadaşlarıda öyle .Sadece neler hissediyoruz size dolaylı anlatmak istiyorum.


Kapının zili mi çaldı? Eyvahhh!!!

Evden çıkmak istemeyenlerin aklında beliren ilk şey budur.’’Acaba komşu mudur? Yoksa beni dışarıya çağırabilecek bir arkadaş mı?’’.Bu düşünce kapıyı açmama yoluna kadar sadistçe ilerler durur.Hatta kendi kendimize kadar konuşmuşluğumuz olur..Ben mesela çoğu zaman istemsiz bir biçimde bunu yaparım;


-Kapıyı açarsam?

-Ne mi olur ? Sokağa çıkmak zorunda kalırım..O kadar vaktim yok.

-Veya canım istemiyor evet kesinlikle canım dışarı çıkmak istemiyor.

-Tamam! Arkadaşım çıkarsa ne bahane uydurayım?

-Kardeşime bakıyorum derim? Hayır olmaz! Annem evde

-Bu olmaz..Şu olmaz…Aslında kapıyı millete açıp hep bunu yapmak istemişimdir..


 

 -Elveda, seni sayko pislik..
Demin galiba asosyal değiliz yazmışım.Düzeltiyorum . Biz aslında dünyayı katletmek isteyen bir grup asosyal manyaklarız.Evet..Kapımıza gelen herkesi bir şekilde ortadan kaldırmak istiyoruz..

İşte ben buna hak ihlalı derim.Biz evde otururken kimsenin önüne çıkmıyoruz fakat onlar dışarıda gönülleri bol eğlenirken, kapımızın önünde kamp kuruyorlar.Bazılarımız var ki  kendi isteği dışında evinden koparılan bedenler.İşi ne trajediye soktum değil mi? Diğer bahsettiğim dışarıda bitenler grubu içinse bunun tam tersi örnekleri mevcuttur.Eve çağırırsınız hep bir bahane bulurlar , işleri çoktur ve onları bir türlü evinizin yoluna sokamazsınız.Size yemin ederim bir iş adamını sokakta görseniz ve bu kadar ısrar etseniz kesinlikle eve gelmeye ikna edersiniz.


Yani diyeceğim budur(Evde oturan gruplara hitaben);

Bugünlerde kapınızın önüne sizi dışarıya davet etmek üzere bir veya birkaç arkadaş gelirse onlara benim yapamadığımı yapın.

Kelimenin önüne sayanora ekleyin  vee.
. –Sayanora..seni sayko pislik..

Son hatırlatacağım mesele ise çok önemlidir(Erkeklere hitaben) :

Not: Kapıdaki bir kızsa muhakkak dışarı çıkın .Yazarı ;
|
Chiebi-chan :/
4/15/2012 12:20:38 am

Sorsana kapını çalan birisi varmı diye hı hıı!? T^T Ama tabi kapı çalan insan olmamasının sebebi 3 yıl boyunca adam akıllı bir ev bulamamamız ve durduk yere taşınmamız aslında durduk yere değildi ilk evimiz gece konduydu taşındık kiraya orda tabi bırak arkadaşı yaşıtım bile yoktu sonra bizimkiler başladılar kendimize ev alalım diye hadi ordan bir daha taşın ve onca temizlik eziyeti yerleştirme derken sonunda bir iki insancık vardı mahallede ama onlarda küçücük mahallede erkeklere güzel görünebilmek için saatlerce süslenen kızlar ve sürekli aşk erkek muhabbetini yapan birkaç kızdan oluşuyordu yinede arkadaş olmaya karar verdim fakat olmayınca olmuyor işte kafalarımız bir türlü uyumuşmadı 2 yıl sonunda bizim komşunun küçük kızın benden nefret ettiklerini duyunca iyikide konuşmamamışım arkadaş olmamışım dedim -_- Oysa nefret sebebi benim hiç dışarı çıkmam buda ailelerinin hoşlarına gitmesi ve onların üstlerine çullanması bilmem anlatabildim mi neyse umurumda değil -_- Sanırım senin üstteki yazdığın olay ilk evimizde gece konduda oluyordu beni sürekli oyun oynamaya çağırırlardı ve bende gitmezdim ve kapı her çalışında senin yaptığını yapardım :D Ama şimdi çalan bile yok T-T Olsun olsun böyleside iyidir gerçi komşunun küçük kızı beni bir buldu mu tamam sülük gibi yapışır ve bende ondan nasıl kurtulucam diye gidene kadar şekilden şekile girerim :D Ne biliyim ya kıramam ben insanları o yüzden böyle hep düşünürüm :D

Reply
Yavuz Yılmaz
4/15/2012 04:28:38 pm

Aslında bakarsan bizde sürekli taşınıyorduk son 4 senedir yerleşik olarak oturuyoruz ne yazık ki :/ Aslında yaşıtının olmamaması bir dert olması bir dert. Ne bileyim olacaksa bile dediğin gibi kafa dengi birisini bulman gerek . Bu arada her sohbette sadece aşk-meşk muhabbeti yapan kızlar benim tasvirim ile biraz mahalle karılarını andırıyor onun dedikodusu bunun ne yaptığı felan gibisinden :D Bence bir ara komşunun çocuğuna suikast düzenlemelisin :D

Reply
Chiebi-chan *-*
4/17/2012 04:11:48 pm

Sorma sorma hele bi kız var sanırım yaşça küçük ama ayaklı gazete gibi görsen kimin neyle geçtiğini yani arabayla mı motorlar mı falan hepsini biliyor.. :D Ama komşunun çocuğuda tatlı birşey kıyamam ki.. *-*

Reply
Yavuz Yılmaz
4/19/2012 09:54:10 pm

Hahaha evet ya hem zeki hem tatlı oluyorlar :)

Reply
birdost
4/18/2013 03:44:35 am

rekorunuz nedir benim 5 yıl.

ReplyLeave a Reply.

    Author

    Write something about yourself. No need to be fancy, just an overview.

    Categories

    All