Rainbow

 

Seyircileri az, fakat içi dolu dolu bir anime .Evet demin yazdığım gibi bu işin biraz üzücü kısmı .Güzel ve anlaşılır serilerin pek bir hayran kitleleri yok.İnsanlarda zaten saçma veya onların karşıtı olan şeyleri seviyor.

Bir filmin-dizinin veya animenin pek bir hayran kitlesi yoksa bu üç sebepten dolayıdır;


-Birbirlerine öneren insanlar azdır.

-Serinin dış resimlerine bakılarak hemen bir önyargıya tutunulur.

-Veya insanlar beğenmemiştir.


 

Bana göre bu animenin  saygınlığının az olması ilk iki nedene dayanıyor. Ben kanımca çevremdeki beş arkadaşa izlettim .Dördü’de hikayesine hayran oldular.Çünkü gerçekten farklı bir işleyiş tarzı vardı.Gerçek yaşantıdan gerçek kesitler.

 

Animenin kısa bir tanıtımını yapmak istersek ;

Alltı arkadaş japonyadaki 2. Dünya savaşından sonra bir hapishaneye götürülüyor. Burada aynı hücrede birlikte kalacakları kişi sakuragi denen bir adamımız. İlk başlarda birbirlerini pek hoş karşılamıyorlar tabiki . Beş arkadaş sakuragiyi kendilerine abileri olarak sayıyor. Kendi içlerinde küçük bir aile olan arkadaşlarımız artık hayallerine koşmak için büyük bir çaba sarfediyor.İşte bu umutların ve çabaların yüzüne parlayan  gün ışığı animenin adını alan rainbow’dan geliyor.Her farklı bir renk , bir karakteri temsil ediyor.

 

Tema olarak ;

Arkadaşlık ana konu olarak birkaç şey daha saymak gerekilirse. Suç-Drama-Piskoloji olabilir. Arkadaşlıklarınıza önem veren biriyseniz kesinlikle bu animeyi izlemeyerek büyük bir şeyi kaçırıyorsunuz.

Kendi görüşlerim olarak ;

 

Öncellikle animeyi  openingten/açılışından ele alarak başlamak istiyorum.Coldrain parçasıyla  havalı ve birazda aklı karıştırılacak bir açılış olmuş. Anime içi gerekse sözlü öğütler.Dokundurmaca sözler serinin yolunu gerçekten gökkuşaklarına çıkarmış.

Hikayede yapılan haksızlıklara bazen öylesine sinirleniyorsunuz ki sanki kendi meselenizmiş gibi adamı alıp boğazlamak istiyorsunuz .Bazen hüngür hüngür ağlayabiliyorsunuz.Bazen ise öylesine seviniyorsunuz ki ..Bir seride’de önemli olan kavram bu .Size her duygudan birazcık  vermesi ve ardından bunu yaşatabilmesi.

Başka bir anime kısacık bölümlerle arkadaşlığı bu kadar iyi işleyemezdi.Bu anime her yönüyle bir şaheser .Son olarak beni her zaman hüzünlendiren  ,serinin bir parçasıyla sizleri  izlemeye teşvik ediyorum..

 

 

 

Yazarı;
|
Chiebi-chan
4/17/2012 08:49:12 pm

İnternetim bu sene olurda düzelirse izlemeyi düşünüyorum konusunu beğendim. :D

Reply
Yavuz Yılmaz
4/19/2012 10:15:10 pm

Çok acıklı ama :( Ağlarsın bak :(

Reply
Chiebi-chan :/
5/16/2012 02:55:33 pm

Şu sıralar herkesten çok böğüre böğüre ağlamak istiyorum inanırmısın geçenlerde ao no exorcist ova kısmınımı izliyordum napıyordum ordaki en ufak sahneye oturdum ağladım sanırım piskolojim bozuldu bazen müzik dinlerkende durduk yere ağlıyorum bunun nedeni nedir profesör dr. yavuz bey :D

Reply
Yavuz Yılmaz
5/25/2012 09:20:13 pm

Anılarınız depreşiyor hanımefendi :D

ReplyLeave a Reply.

  Categories

  All

  Author

  Write something about yourself. No need to be fancy, just an overview.

  Archives

  Şubat 2012

  Categories

  All