İlk Elde Edilen Özel Anılar


Kafama bugünlerde bir çok şey takılmakta, ne gibi şeyler mi dersiniz..Aslında bende pek bilmiyorum. Ne yapmam gerektiğini ,neye yönelmeye çalıştığımı umursamamış bir hal içerisindeyim. Sizde de yaşanılıyor mu bilemiyorum, lakin  şuanda böhöm bir hayatın zirvelerini her ne kadar  sıkıcı adımlarla tırmansam dahi bu sıkıcılığı geçmişimde kazandığım neşeli anılarla telafi etmekteyim.

Genel olarak iki- üç arkadaşımla sohbete tutuştuğumuzda konu bugün oynanan maçlara veya şu gothik kızlar ne yapmış olayına gitmiyor inanın. Sorun eksik kalan yanları dolurmakta. Hayatlarından şikayetçi olan gençlerdensiniz diyelim veya onlardan bir kaçı arkadaşınız da olabilir. Bende bir ara hayatımdan şikayetçiydim, ardından bunun ne kadar yanlış bir şey olduğunu er-yada geç anladım.

Picture


--Onların dertlerini dinlerken sizde aynısını düşünmüş olabilirsiniz ..


Not : Supernatural dizisi severlere resme hitaben ‘’ Castiel böyle bakabilir , buda size koyabilir.. ‘’ :D  -Sayfanın ergen yazarı-Neyse ki işin espirik yanınınıda kullandıktan sonra konuma devam etmek istiyorum..

Ne düşünmüş olabilirsiniz ? Mesela
‘’hayatlarında ani bir değişiklik olsa, veya öylesine özel bir anı yaşasalar kim bilir bu kadar şikayetçi olmazlardı ‘’  bunun gibi bir şey mesela onların sendromu.Olay bu  kadar kötü değil, ayrıca kötü bir şeyi de vurgulamıyorum doğrusu. Temmeniyle anlatmak istediğim olay geçmişlerinde veya yakın geleceklerinde halen özel anılara sahip olmadıkları veya onları birdaha hatırlamamak üzere hafızalarından sildikleri.

İşin sonucunda insan kaç yaşına gelirse gelsin geçmişinde onu neşelendirebilecek bir şey mutlaka bulur. Bunun illa iyi bir şey olması mı gerekli derseniz bütün kararlılığım ile şüphesiz
‘’hayır ‘’ diyebilirim. Biraz üretken olmanızda fayda var. İyi anılar gülmek için , kötü anılar hep ağlamak için mi ? Hayır..Hayır..Bazı düşünceler tam tersinedir.

İnsan her daim  iyi olandan kötüyü çıkartıyorsa bunun tersine durumlarda mevcuttur o zaman. Ben bunu oyun hamurlarına benzetirim. Hepimizin geçmişi öğütülmemiş hamur gibidir. Çocukları onlarla oynarken gördünüz mü ? İşte ben tam olarak bundan bahsediyorum.. Onu nasıl hayal edip ,şekil vereceğinize siz karar veriyorsunuz.
Çocuk olmaya ihtiyacınız yok . Sadece biraz düşlemeye vakit ayırmalısınız .

Bir örnek de kendi hayatımdan sizlere sunmak istiyorum .

Kötü olandan iyiyi çıkartmak bu değil midir ?

Sekiz veya dokuz yaşındayım sanırsam. İlginç bir hikayesi vardı bu çantamın bir o kadarda üzücü ve neşelendiriciydi. O zamanlar Türkiye’ye geçiş yapmadan evvel Almanya’da oturuyorduk . Annem Türkiye’ye arada sırada işi için gidiyordu. Tabi bende sıkı bir Dragonball hastasıydım hemde nasıl bir hastası :D Almanya’da bu tür çantalar bulunmaz değildi . Fakat bizim semtimize yakın değildi. Yerleşik halk oldukça yeni moda sırt çantaları kullanıyordu. Annemden ise onu o kadar çok istemiştim ki. Bir aralar sadece böyle bir çanta için kahvaltıda meyve suyuna dört beş kaşık tuz atarak suikast düzenlemek de geçmedi aklımdan . Hatta yaptım galiba , evet şimdi hatırlıyorum popoma yediğim tahta kaşık darbelerini :D

Neyse.. Annem Türkiye’den dönüşünün sonucunda bu dikdörtkensi Dragonball çantasını önüme getirmişti.İlk başta havalara uçmuştum. Benim için önemli olan onların resimlerini düşünerek  her sabah uyandığımda ‘’ Selam yavuzcuk ! Hey selam adamım ! ‘’ demeleriydi.Fakat işin rengi okula gittiğimde değişmişti . Herkesin srtında bavullar benim ise sırtımda koskocaman dikdörtgensi bir kutu ! Dragonball animesini seven çocuklar bu çantayı benden çalmayı hedeflemişti ,benimde onlarda olsaydı yapacağım gibi :D  Diğerleri ise benimle bir epeyli alay ettiler küçücük bu çocuğun duygularıyla oynadılar ..

Ama şimdilerde, bu yazıyı yazarken bile.. Çantamı tekrar kucakladığımda,size yemin edebilirm ki onunla tekrar okula giderim ve bundan biraz olsun bile utanmam . Çünkü bu bulunası zor bir şey di .Her ne kadar kötü ve üzücü olsa da .  İlk elde edilesi özel anılarımdandı  =) 

Amacım bu anıyı anlatıpta övünmek değil  anıların size kazandırdığı o muhteşem değeri tekrar göz önüne serebilmekti. Umarım onları hatırladıkça kalbinizin derinliklerinden  tekrar gülümsersiniz ..

Yazarı ;
|